Automobilklub Krakowski Polski Związek Motorowy

Nowości:

Łukasz Kalicki i Adam Miron15.07.2004, 19:06
Kalicki i Miron - piąte miejsce w generalce na Krakowskim

Po wspaniałej jeździe na wymagających odcinkach specjalnych Rajdu Krakowskiego Łukasz Kalicki i Adam Miron zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Załoga Nissana Micry pokonała wiele załóg startujących na dużo mocniejszych autach.

- Rajd Krakowski był rewelacyjny, oesy wspaniałe - po prostu nie wiem, co powiedzieć. Wydaje mi się, że rajd był zbyt krótki, a gdyby były trzy pęle, to by było genialnie. Odcinki specjalne były techniczne, miejscami bardzo szybkie, ze spadaniami, szczytami, wybiciami – po takich oesach najbardziej lubię się ścigać - powiedział po rajdzie Łukasz Kalicki. (więcej)

Tomasz Szymczykiewicz & Michał Całek13.07.2004, 14:59
Szymczykiewicz i Całek po Rajdzie Krakowskim

Rajd Krakowski okazał się niezbyt szczęśliwy dla załogi WroRally Tomasza Szymczykiewicza i Michała Całka Na końcu piątego odcinaka w ich samochodzie ukręciła się półoś i załoga została zmuszona do wycofania się z rajdu. Do tego czasu prowadzili w swojej klasie A0 zajmując jednocześnie bardzo dobre miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Tomasz Szymczykiewicz: Rajd był naprawdę trudny i od początku źle się nam jechało. Pomimo 11 miejsca w generalce na pierwszym odcinku nie byłem zadowolony ze swojej jazdy, jechałem zdecydowanie za wolno i mało płynnie. (więcej)

Piotr Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer, fot.Jacek Filipka13.07.2004, 13:28
Rudzki i Holdenmayer - kolejne zwycięstwo w klasie

Piotr Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer zakończyli rywalizację w Rajdzie Krakowskim na pierwszym miejscu w klasie N-1. To kolejne zwycięstwo leszczyńskiej załogi Nissana Micry w tegorocznych rozgrywkach Pucharu PZM.

Rudzki i Holdenmayer ani razu nie dali się rywalom w swojej klasie i zdołali wygrać wszystkie sześć rozgranych odcinków specjalnych. Trasy Rajdu Krakowskiego były niezwykle wymagające, pełne "pułapek" i wiele załóg miało tam spore problemy. (więcej)

Adam Manikowski i Tomasz Matusik, fot.Jakub Podbilski13.07.2004, 13:24
Manikowski i Matusik – powrót na pierwsze miejsce w klasie

Adam Manikowski i Tomasz Matusik, zajmując w Rajdzie Krakowskim trzecie miejsce A-0, zdołali powrócić na prowadzenie w klasyfikacji łącznej swojej klasy w Pucharze PZM.

Pierwsze dwa odcinki specjalne rajdu zostały wstrzymane po wypadkach, które się na nich odbyły. Rzeczywista rywalizacja w A-0 rozpoczęła się więc dopiero na trzecim oesie i zawodnicy walczyli w tej klasie tylko na pięciu próbach. Manikowski z Matusikiem nie wygrali żadnego odcinka, ale jechali bardzo równo i bezpiecznie po bardzo wymagających i trudnych trasach Rajdu Krakowskiego. (więcej)

Sławomir Jarek/Michał Mazur, fot.13.07.2004, 1:55
"Virnik" wygrywa A7, drugi w PZM !

W ubiegłą sobotę na trasach w okolicach Łapanowa odbył się XXVI Rajd Krakowski. Załoga Sławomir Jarek/Michał Mazur ukończyła zmagania na odcinkach specjalnych Podgórza Wielickiego triumfując w klasie A7, plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej RSP PZM i trzecim w generalce całego rajdu.

Sławomir Jarek: Duża liczba zróżnicowanych zakrętów, śliskie asfalty i różnice w ukształtowaniu terenu sprawiły, że rajd był bardzo trudny. (więcej)

Wojciech Karłowski z Patrykiem Lempke, fot.Paweł Skrzywan13.07.2004, 1:50
Sambia Racing Team – Zabrakło 1.1 sekundy !

Wojciech Karłowski z Patrykiem Lempke jadący Volkswagenem Polo osiągnęli metę 26 Rajdu Krakowskiego na drugim miejscu w klasie N2, szóstym w grupie N i siódmym w klasyfikacji generalnej. Zawodnikom reprezentującym barwy zespołu Sambia Racing Team, po zaciętej walce zabrakło jedynie 1.1 sekundy do pierwszej lokaty w klasie.

Wojciech Karłowski: Tak jak przewidywaliśmy walka była bardzo zacięta. Pierwszy odcinek specjalny nie był dla nas szczęśliwy. (więcej)

Marek Trzemecki & Łukasz Kolaszyński, fot.Jędrzej Łukowski12.07.2004, 12:53
Trzemecki / Kolaszyński po Rajdzie Krakowskim

Na starcie V rundy Pucharu PZM, 26. Rajdu Krakowskiego, nie zabrakło ulubieńca wielu kibiców - Marka Trzemeckiego. Pilotowany przez Łukasza Kolaszyńskiego kierowca z Marek po raz kolejny wystartował swoim Fiatem 125 Monte Carlo.

Założenia przed rajdem były proste: pierwsze odcinki przejechać spokojnie, sprawdzić wyczucie tras i auta, a dopiero później się rozpędzać. (więcej)

Filip Nivette i Marcin Jastrzębski12.07.2004, 10:32
Filip Nivette zwycięzcą 26 Rajdu Krakowskiego !

Filip Nivette pilotowany przez Marcina Jastrzębskiego wygrał V Rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM, 26 Rajd Krakowski. Warszawski duet wystartował Oplem Astra II OPC homologowanym w klasie N3. Lepszy od Filipa okazał się jedynie podróżujący Mitsubishi Lancerem Evo 6 w klasie Gość Michał Bębenek. Drugi reprezentant zespołu Nivette Motorsport: Marcin Nivette pilotowany przez Piotra Kwiatkowskiego startujący bliźniaczą Astrą II OPC zajął 5 miejsce w klasie N3 i 12 w klasyfikacji generalnej Pucharu PZM. (więcej)

Jakub Lisowski / Piotr Kapuścik12.07.2004, 10:27
Lisowski / Kapuścik wygrywają klasę A0 !

Załoga Jakub Lisowski / Piotr Kapuścik była czarnym koniem w klasie A0 na 26 Rajdzie Krakowskim. Zdecydowanie wygrała klasę, pomimo 30 sekundowej kary oraz dwukrotnego odwiedzenia rowu, oraz zajęła 17 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu PZM. Był to drugi rajd w żuciu kierowcy, i pierwszy ukończony, od razu na najwyższym stopniu podium. (więcej)

Marcin Bełtowski z Maciejem Wilkiem09.07.2004, 23:06
Bełtowski: Jedziemy na Krakowski !

Już jutro rusza kolejny, 26 Rajd Krakowski. Ta niegdyś eliminacja Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy choćby Mistrzostw Polski spadła - z różnych powodów - do rangi Pucharu PZM. Niewiele brakowało, aby Kraków, kuźnia Mistrzów Polski, nie miał w ogóle swojego rajdu! Jako gość, z numerem czwartym wystartuje załoga Subaru Poland Rally Team Marcin Bełtowski z Maciejem Wilkiem. (więcej)